Alkomat

Okazjonalne spożywanie alkoholu nie jest niczym złym. Nigdy jednak nie należy prowadzić pojazdu, jeśli poziom alkoholu w wydychanym powietrzu jest zbyt wysoki. Taka jazda może w najlepszym przypadku skończyć się karami finansowymi i odebraniem prawa jazdy na wiele miesięcy. Jeśli spowodujemy wypadek, konsekwencje mogą być dużo gorsze, z karą więzienia włącznie. Nie zawsze jednak czujemy się na tyle źle, by podejrzewać, że poziom alkoholu z wydychanym powietrzu jest zbyt wysoki. Potrzebne jest wykonanie pomiaru dobrym alkomatem. Taki pomiar możliwy jest na komendzie Policji, jednak tam trzeba dotrzeć albo pieszo albo z kimś, kto na pewno jest trzeźwy. Prościej jest kupić alkomat bezustnikowy i samodzielnie zmierzyć sobie poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Idealny do tego celu będzie alkomat Alcoblow.

Alkomat bezustnikowy – warto stawiać na urządzenia profesjonalne

Można oczywiście kupić tani alkomat bezustnikowy. Jego zakup nie ma jednak większego sensu, bowiem dokładność pomiaru w przypadku takich urządzeń, jest bardzo dyskusyjna. Często tego typu alkomaty wskazują błędne wyniki. To bardzo groźna sytuacja, może bowiem prowadzić do przekonania, że jesteśmy trzeźwi, choć w rzeczywistości jest inaczej. Alkomat alcoblow mierzy dużo dokładniej i można mieć pewność co do dokładności tego pomiaru. Oczywiście alkomaty Alcoblow – jak wszystkie tego typu urządzenia – trzeba kalibrować. Taka kalibracja możliwa jest już w chwili zakupu, pod warunkiem, że kupujemy alkomat w sklepie z alkomatami. Alkomaty Alcoblow trzeba też kalibrować w późniejszym okresie. Wskazana jest kalibracja raz na kilka miesięcy.

Czy można samodzielnie skalibrować alkomat ?

Nie ma możliwości samodzielnej kalibracji alkomatu. Potrzebne są specjalistyczne odczynniki i urządzenia. Zawsze więc trzeba zlecić taką usługę. Najprostsze rozwiązanie to odesłanie alkomatu do firmy, która świadczy usługę kalibracji. Po wykonaniu usługi alkomat zostanie odesłany pod wskazany adres.

Margines błędu pomiaru

Warto tez pamiętać, że nawet najlepsze alkomaty mają jasno określony margines błędu pomiaru. Przy pomiarach poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, trzeba taki margines błędu brać pod uwagę. Szczególnie to ważne, gdy alkomat wskazuje wartości zbliżone do granicznych, uprawniających do prowadzenia pojazdu. Przy takich wskazaniach warto poczekać kilkanaście minut, powtórzyć pomiar i dopiero wtedy wsiadać za kierownicę pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here