Co warto wiedzieć o kocich przysmakach

Zdrowie pupila to coś na czym zależy każdemu właścicielowi zwierząt. Nie sposób zaś ukryć, że jednym z najpopularniejszych rodzajów zwierząt są koty. Aby rosły one zdrowo, miały dużo energii oraz lśniące futro, konieczne jest odpowiednie ich żywienie. Nie od dziś wiadomo jednak, że koty najbardziej cieszą się z ulubionych przysmaków. Należy jednak dawkować je w rozsądnej ilości. Powinny posiadać one również możliwie najwyższą jakość.

Jakiego rodzaju przekąski serwować kotom?

Przysmaki dla kota bez wątpienia sprawiają zwierzakom przyjemność. Z całą jednak pewnością, nasz pupil nie powinien otrzymywać ich zbyt często. W przeciwnym razie może mieć problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Jak zaś powszechnie wiadomo, otyłość może prowadzić do poważnych chorób. W niektórych przypadkach koty również uzależniają się od ulubionych przekąsek i pomijają jedzenie standardowych posiłków, które dostarczają niezbędnych im składników odżywczych. W sklepach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy całe mnóstwo przysmaków dla kota. Ich wybór powinien być jednak bardzo starannie przemyślany. Każdy, komu zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu zwierzaka powinien z uwagą prześledzić skład wybranego smakołyku. Najlepiej, jeżeli będzie on krótki i naturalny. Unikajmy konserwantów oraz sztucznych wzmacniaczy smaku, które z całą pewnością nie służą kociemu zdrowiu. Szerokim łukiem omijajmy smakołyki z wysoką zawartością cukru, który uzależni pupila i zniechęci do spożywania pełnowartościowej karmy. Dobrze jest również obserwować reakcje swojego pupila na serwowane przekąski. Sięgajmy po te przysmaki dla kota, które faktycznie smakują naszemu zwierzakowi.

Kiedy częstować kota smakołykami?

Jak już zostało wspomniane, ważne jest staranne przyglądanie się poszczególnym przysmakom dla kota. Tylko przekąski o dobrym składzie zasługują na naszą uwagę. Kot powinien jednak otrzymywać ulubione smakołyki w odpowiednich momentach. Ulubione przekąski mogą pomóc zdyscyplinować zwierzę. Warto więc częstować nimi kota wtedy, gdy bez trudu podda się on zabiegom pielęgnacyjnym. Jeżeli uczymy zwierzę jakiejś sztuczki, smakołyk możemy podać mu kiedy prawidłową ją wykona. Przysmaki dla kota można również serwować pupilowi wtedy, gdy uda mu się coś upolować i zostanie zaspokojony jego łowiecki instynkt. Przekąska ofiarowana w formie nagrody sprawi, że kot będzie chętniej nas słuchał. Zwierzę poczuje się również docenione przez swojego właściciela. Istnieje także spore prawdopodobieństwo tego, że kot będzie bardziej skory do zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here