atrakcje turystyczne Slano

Salno to niewielkie miasteczko, leżące niedaleko Dubrownika. Usytuowane jest w zatoce, która już od dawna jest bezpiecznym portem. Dane miasto żyje głównie z produkcji wina, oliwy z oliwek, rybołówstwa oraz turystyki. Salno to kurort, który posiada żwirowe plaże, otoczone lasami sosnowymi. Jest urzekające samo w sobie, dlatego tak wiele osób je odwiedza.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/slano/

Pałac Rektora

Slano to miasto, które w XIV wieku stało się jedną z części Republiki Raguzy. W wyniku tego stało się siedzibą Rektora. W regionie północno-wschodnim został wtedy wybudowany pałac, który stał się jednocześnie ośrodkiem administracyjnego obszaru Dubrovačko Primorje, a oprócz tego domem Rektora. Pałac został wybudowany na planie bloku zamkniętego, w ten sposób przypominał zabudowania gospodarcze. W okolicy pałacu zostały również wybudowane domki letnie dla szlachty Dubrownika.

Klasztor i kościół. św. Hieronima

Na południe od centralnej części miasta Slano znajduje się monumentalny klasztor, a obok niego także kościół św. Hieronima. Te dwa zabytki znajdują się w dość strategicznym miejscu, odwiedzając je mamy możliwość podziwiania pięknych widoków na zatokę. Kościół powstał na życzenie rodu Gradić w roku 1420. Z kolei klasztor powstał z inicjatywy arystokratycznej rodziny Lisac.

Kościół św. Blażeja

Kościół św. Błażeja został wybudowany na miejscu starszej świątyni romańskiej z XIV wieku. W okolic znajduje się również plebania, która mieści się w dwukondygnacyjnym budynku. Dany kościół wyróżnia się na tle innych prostokątną absydą, z kolei wnętrze zakończone jest sklepieniem wykonanym ze szkła. Sklepienie sanktuarium posiada kształt beczki, ale jego główna fasada jest otwartym portalem, który posiada niezamknięty szczyt.

Atrakcje dla aktywnych

Slano to teren, który jest idealny dla osób nie wyobrażających sobie urlopu bez aktywności fizycznej. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka tutaj mnóstwo możliwości. Można wybrać się na przejażdżkę rowerem, zagrać w gry plażowe lub udać na wspinaczkę. Jednak największą popularnością cieszy się w tym rejonie żeglarstwo oraz rybołówstwo.

Zobacz też: http://www.wielcyimali.pl/turystyka-w-skradin-co-warto-zobaczyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here