Dzień Chłopaka- ważne święto

Kiedy przeglądamy karty kalendarza praktycznie pod każdym dniem kryje się jakieś święto. Czasem będzie to święto kościelne, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych, Zaduszki, Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i tym podobne, a czasem będzie to święto państwowe, do których zaliczymy na przykład Święto jedenastego Listopada, Święto Wojska Polskiego czy Święto Pracy. Pośród tych dni znajdują się także przeróżne święta okolicznościowe, czasem zabawne, które obchodzimy z uśmiechem na ustach lub wręcz szukamy pretekstu aby dany dzień uznać za święto i trochę wtedy wyluzować, odpocząć, pójść na drinka. I tak na przykład dzień dwudziestego piątego listopada jest dniem pluszowego misia! Jak można taki dzień świętować? A na przykład możemy kupić naszym dzieciom po misiu- przytulance lub wybrać się na film z misiem w roli głównej do kina. Jest wiele takich fajnych świąt nie mających nic wspólnego z kościołem albo obchodami państwowymi, warto się im przyjrzeć i może świętować jakiś dzień we własny sposób.
We wrześniu bardzo częstym hasłem pojawiającym się w wyszukiwarce internetowej jest hasło: kiedy jest dzien chlopaka? Oczywiście to święto jest najbardziej popularne wśród młodych ludzi, uczących się w szkole podstawowej, gimnazjum czy liceum, ale także wśród dorosłych możemy spotkać osoby, które od lat obchodzą to święto na swój sposób.
Kiedy jest dzien chlopaka w dwa tysiące osiemnastym roku? W tym roku święto to przypada dość niefortunnie, gdyż w niedzielę trzydziestego września. Dzieci i młodzież szkolna nie będzie więc pocieszona. Zazwyczaj w dzień chłopaka wszyscy chłopcy w klasie mogą liczyć na przychylność nauczycieli i tego dnia praktycznie zawsze zwolnieni są z odczytywania pracy domowej lub wywoływania do tablicy. Na dodatek dziewczynki z klasy zawsze przygotowują jakąś niespodziankę. Chłopcy tego dnia otrzymują drobne zabawki, dużo słodyczy, mały poczęstunek, a także różne ciekawe niespodzianki. Bardzo często dzień chłopaka planowany jest z dużym wyprzedzeniem,a więc jako niespodzianka może być na przykład wycieczka rowerowa po okolicznych parkach, lub całodzienny wyjazd do miasteczka na przykład do kina lub teatru, a przy okazji na zakupy i do McDonald’s. Nic więc dziwnego, że to święto jest tak bardzo lubiane wśród młodzieży szkolnej.
A co z dorosłymi? Oczywiście także dorośli wyszukują w Internecie hasło kiedy jest dzien chlopaka, aby odpowiednio wcześnie się na nie przygotować i zaskoczyć swojego ukochanego miłą niespodzianką. Jakie więc można wymyślić atrakcje na dzień chłopaka, aby miło spędzić czas przy okazji celebrując ważne chwile?
NA pewno ciekawą atrakcją będzie wspólna wycieczka- nie musi być to daleki wyjazd, wystarczy wybrać się za miasto, urządzić piknik jeśli pogoda wciąż dopisuje, można też udać się na przykład na weekendowy wypad w góry lub nad morze. Pod koniec września górskie szlaki oraz nadmorskie plaże świecą pustkami, więc możemy w pełni się zresetować i miło spędzić czas na spacerach i podziwianiu widoków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here