geodeta

Najpopularniejsze miejsce, w którym geodeta może znaleźć pracę jest firma geodezyjna. Takie firmy pracują na zlecenie innych firm budowlanych, instytucji państwowych czy osób prywatnych. W pracy geodeta wykonujemy nietypowe obowiązki takie jak: wytyczanie działek, wykonywanie pomiarów oraz sporządzanie map geodezyjnych. Gdzie jednak znaleźć zatrudnienie i jako geodeta? Czy prowadzenie własnej działalności jest opłacalne? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/praca-dla-geodety-gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-geodeta/

Praca jako geodeta – pracownik samorządowy

Chcąc podjąć się pracy w samorządzie, Musisz pamiętać o tym, że zatrudnienie tam nie przebiega tak jak w każdej innej firmie komercyjnej. Może ono nastąpić na drodze wyboru, mianowania czy umowy o pracę. Samorządy zazwyczaj ogłaszają Konkursy, w których można wziąć udział. Wówczas brane są pod uwagi czynniki takie jak doświadczenie i wykształcenie. Dodatkowo musisz przejść przez specjalne komisyjne przesłuchania dotyczące ustawy o samorządach, administracji publicznej oraz kodeksu postępowania administracyjnego.

Swoją pracę możesz wykonywać jako jednoosobowa działalność gospodarcza lub jako osoba przyjmująca zlecenie a. Druga opcja pozbawiać jednak ubezpieczenia oraz spraw emerytalnych, które dostarczane są przez umowę o pracę. Przyjmować możesz zlecenia dotyczące typowych czynności związane z zawodem geodety takich jak wydzielanie i mierzenie działek oraz sporządzanie map i projektów geodezyjnych.

Geodeta – własna firma

Posiadając troszeczkę doświadczenia, możesz spróbować swoich sił jako przedsiębiorca prowadzący swoją własną firmę pełniącą usługi geodezyjne. W tym celu musisz założyć swoją własną działalność gospodarczą. Może być ona w wielu formach. Dla przykładu może być to wcześniej wymienione samozatrudnienie.  W ten sposób nie będzie Ci potrzebna specjalna siedziba. Jako samozatrudnieniowiec może wystarczyć nam nasz dom. Wówczas będziemy mieli z klientami kontakt telefoniczny i mailowy. O wiele bardziej skomplikowanie wygląda założenie własnej firmy geodezyjnej.  Do tego potrzebne nam będą uprawnienia oraz odbyte minimum 3 letnie praktyki zawodowe. Dodatkowo potrzebny nam jest specjalistyczny sprzęt i własne auto. Prowadzenie własnej działalności wiąże się z ogromnym ryzykiem, ale może okazać się bardzo rentowne. 

Zobacz też: http://www.wielcyimali.pl/praca-geodeta-jak-wyglada-praca-w-takim-zawodzie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here