Jak to obliczyć?

Wiele kobiet dotyka problem niechcianej ciąży i przyjemność stosunku seksualnego zamienia się w obowiązek macierzyństwa. Inne pragną dziecka, a wciąż nie ma żadnych oznak, że ma się ono pojawić. W tym artykule wskaże prosty sposób na obliczenie kiedy są dni płodne po okresie. Wbrew pozorom nie jest to trudne a może bardzo ułatwić życie.
Podstawą jest prowadzenie kalendarza dni płodnych. Kalendarz dni płodnych opiera się na czasie trwania cyklu menstruacyjnego oraz dacie pierwszego dnia miesiączki. Dni płodne zazwyczaj przypadają na czas owulacji. Podczas jej trwania kobieca komórka jajowa uwalnia się z jajnika i pozostaje płodna przez okres od sześciu do nawet dwunastu godzin. Jednakże nie oznacza to, że tylko przez taki czas kobieta pozostaje płodna. Męski plemnik żyje w ciele kobiety od czterech do sześciu dni więc nawet jeżeli kobieta jest pewna, że jej komórki jajowe obumarły i uprawiając seks do jej waginy dostaną się plemniki mogą jeszcze zapłodnić kolejną komórkę jajową, która pojawi się przy następnej owulacji. Właśnie z tego względu dni płodnych jest często pięć. Podsumowując – wytrzymałość męskich plemników pozwala na zapłodnienie 1-4 dni przed owulacją oraz 1-2 dni po niej. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy kalendarz dni płodnych nie zastąpi antykoncepcji.
Dni płodne pojawiają się zwykle około połowy całego cyklu menstruacyjnego. Zazwyczaj trwa on dwadzieścia osiem dni więc często czternastego dnia kobieta owuluje. Obliczenie dni płodnych nie będzie więc problemem jeśli znasz długość swojego cyklu menstruacyjnego.
Jeżeli pierwszy dzień miesiączki wypadnie pierwszego września kolejna zacznie się dwudziestego dziewiątego września. Owulacja wypadnie średnio czternaście dni wcześniej czyli około piętnastego września. W takich okolicznościach dni płodne wypadną w terminie od dwunastego do osiemnastego września.
Dni płodne możesz zobaczyć na własnym ciele obserwując je. Charakterystycznym objawem, dzięki któremu kobieta wie, że nadeszły dni płodne jest wydzielanie przez narządy rodne śluzu płodnego. Jest to rozciągająca się i prawie przezroczysta wydzielina z pochwy. Podczas owulacji temperatura ciała kobiety podwyższa się o dwie kreski na termometrze.
W internecie znajdziemy dużo kalkulatorów dni płodnych, które rzekomo obliczą za kobietę okres w którym może ona prowadzić życie płciowe. Często te internetowe kalkulatory popełniają błędy dlatego nie należy w pełni im ufać. Sprawdzony kalkulator znajdziemy jedynie na mjakmama.pl gdzie znajdziemy też wiele innych ciekawych porad na temat ciąży i współżycia seksualnego. Jednakże nawet do wymienionego kalkulatora dni płodnych trzeba podchodzić z dystansem gdyż prezentuje wartości przybliżone.
Jeżeli zaś kobieta pragnie szybko zajść w ciążę jest na to prosty sposób. Profesor Edward Hausner z Uniwersytetu w Kalifornii przeprowadził liczne badania wśród par starających się o dziecko. Kobiety które uprawiały seks codziennie zachodziły w ciążę w przeciągu miesiąca. Pary współżyjące rzadziej niż co cztery dni czekały na dziecko nawet rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here