Brzuch

Ćwiczenia brzucha to jedne z najczęściej wykonywanych form aktywności, zarówno w domu jak i na siłowni. Mogą być one wykonywane przy pomocy rozmaitego sprzętu, a także bez jakiegokolwiek dodatkowego wyposażenia. Sporo osób błędnie myśli, że regularne wykonywanie brzuszków pozwoli na zmniejszenie obwodu pasa. Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia brzucha? Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/najskuteczniejsze-cwiczenia-na-plaski-brzuch/ 

Ćwiczenia na brzuch – dlaczego warto je wykonywać? 

Mięśnie brzucha powinny być traktowane jako centralny ogniwo, który łączy górną i dolną część ciała. Niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie, niezbędne ruchy pochodzą z rdzenia. Bez względu na to, gdzie zaczyna się ruch, stabilizowany jest przez mięśnie rdzenia. Słabe lub nieelastyczny mięśnie rdzenia mogą doprowadzić do upośledzenia sprawności fizycznych. Rdzeń zwiększa równowagę oraz stabilność. 

W taki sposób możemy pomóc w zapobieganiu upadkom i urazom podczas uprawiania sportu lub innych aktywności.

Ból pochodzący z dolnej części pleców jest problemem który dotyka wiele osób ze wszystkich środowisk. Słabe mięśnie brzucha przyczyniają się do zwiększonego bólu w dolnej części pleców. Mięśnie w dolnej części pleców, które nie są wzmocnione, stają się sztywne w obszarach stawów, a może to doprowadzić do przewlekłego bólu w dolnej części pleców.

Treningi brzucha są ukierunkowane przede wszystkim na mięśnie brzucha, które są ważne dla postawy i równowagi. Stabilność to szczególnie ważny element dla osób uprawiających Sport oraz osób starszych, które narażone są na ciągłe upadki i poślizgnięcia. Ćwiczenia brzucha poprawiają też harmonię między mięśniami w organizmie, odgrywający mi ważną rolę w utrzymaniu równowagi i stabilności. 

Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch? 

Ćwiczenia brzucha nie powinny być ograniczone do wykonywania brzuszków. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, które pomogą nam aktywować zarówno mięśnie przednie, jak i boczny brzucha. 

Oto jeden z przykładów ćwiczeń: 

Ustań z nogami na szerokości bioder oraz trzymaj hantel w prawej ręce, dłonią skierowaną do wewnątrz w kierunku tułowia. Plecy trzymaj prosto, nad nim jeszcze brzucha, a następnie wykonaj skłon w bok, tak daleko jak tylko potrafisz, Jednak pamiętaj, aby wykonać ruch tylko w talii. Przytrzymaj tak przez jedną sekundę w dolnej części zakresu ruchu i wróć, aby rozpocząć kolejne powtórzenie. 

Zobacz też: http://www.wielcyimali.pl/smukle-i-mocne-ramiona-cwiczenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here