Tulipany

Tulipany to kwiaty, które jako jedne z pierwszych cieszą nasze oko wczesną wiosną. Aby w porze wiosennej mogły zakwitnąć, trzeba je posadzić późną jesienią. Dzisiaj jest wiele odmian tych pięknych kwiatów. Są one wysokie, niskie, wczesne i późne. Tulipany mają różne kształty swoich kielichów, mają płatki o krawędziach gładkich oraz o krawędziach postrzępionych. Wiele cebulek tych pięknych kwiatów prezentowanych jest na różnego rodzaju jesiennych targach. Tulipany widzimy na zdjęciach i tylko w ten sposób możemy dobrać takie, które najbardziej nam odpowiadają.
Odpowiadając na pytanie – kiedy sadzić tulipany, musimy sobie powiedzieć, że najlepszy termin sadzenia tulipanów to okres od połowy września do połowy października. Do przygotowanej wcześniej ziemi sadzimy cebulki tulipanów w określonej od siebie odległości. Cebulki tulipanów sadzimy na głębokość 2, 3 cebul. Jeżeli tulipany posadzimy zbyt późno, potem na wiosnę zakwitną nam później niż ich kwitnienie będzie przewidziane. Cebulki muszą mieć czas na ukorzenienie się w ziemi.
Ładne tulipany wiosną to także odpowiednie wybranie cebul jesienią. Cebule, które kupujemy, w celu posadzenia tulipanów, powinny być zdrowe, duże, bez oznak pęknięć czy jakichkolwiek chorób. Zabezpieczamy je także, przed uszkodzeniem w ziemi. Cebulki tulipanów należy sadzić od razu po zakupieniu ich aby w ten sposób nie dopuścić do przesuszenia cebul. W przypadku gdy nie możemy ich od razu posadzić, dobrze jest włożyć je do pojemnika i przesypać piaskiem. Następnie taki pojemnik wkładamy do piwnicy i po jakimś czasie poszczególne cebule, sadzimy w ziemi.
Ziemia, do której sadzimy tulipany powinna być wilgotna i żyzna, natomiast stanowisko jak najbardziej słoneczne. Dobrze jest sadzić cebule tych kwiatów w specjalnych pojemnikach, które ochronią je przed gryzoniami zimą a latem pozwolą spokojnie wyjąć z ziemi. Można więc również tulipany osadzić w plastikowych osłonkach, w których kupujemy różne inne małe sadzonki.
Tulipany na zimę ściółkujemy, cebule powinny mieć ciepło i powinny być dobrze zabezpieczone. Na wiosnę słomę, którą przykryliśmy stanowiska, gdzie posadziliśmy tulipany zdejmujemy i pozwalamy wybić się z ziemi zasadzonym kwiatom. Wiosenna feeria barw posadzonych na rabacie tulipanów nie tylko potrafi ucieszyć oko ale również wprawi nas w ogromny zachwyt.
Tulipany to bardzo piękne kwiaty a ich odmiany są coraz to bardziej ciekawsze i nawet bardzo modernistyczne. Odmian tulipanów jest wiele, co roku wymyślane i udoskonalane są coraz to nowsze egzemplarze. Tysiące ich barw i kwiatów co roku prezentowane są na specjalnych pokazach przez hodowców tych pięknych, wiosennych kwiatów.
Teraz zbliża się czas sadzenia i zabezpieczania cebul tulipanów, im lepiej się postaramy tym bardziej piękna będzie nasza tulipanowa rabata wiosną. Teraz możemy sobie wybierać określone tulipany, cebule możemy kupić w internecie lub na specjalnych stanowiskach na targach ogrodniczych.
Tulipany to oznaka przyjścia wiosny, tulipany zabarwiają bardzo nasze rabaty i rozpoczynają sezon wiosenno – letni w naszym ogrodzie. Teraz musimy tylko porządnie je posadzić i zabezpieczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here