Ustroń

Ustroń to niezbyt duża miejscowość, która jest położona blisko Cieszyna i granicy z Czechami. Jest cenionym od lat uzdrowiskiem. Chętnie też w tych okolicach wypoczywają narciarze. W pobliżu Ustronia jest bowiem wiele wyciągów narciarskich i tras zjazdowych. To jednak nie są jedyne Ustroń atrakcje. Jest ich dużo więcej, wypoczynek w tych okolicach można więc polecić każdemu. Jakie Ustroń atrakcje turystyczne są warte poznania?

Miejsca aktywnego wypoczynku

Najważniejsze atrakcje Ustroń, związane są z jego położeniem. To typowo górskie okolice, w których nie brakuje tras rowerowych i spacerowych, a także pięknych widoków. Te atrakcje Ustroń spodobają się bez wątpienia każdemu. Spacery czy wycieczki rowerowe w okolicach Ustronia są warte polecenia. każdy powinien się o tym przekonać. Ustroń atrakcje turystyczne to jednak nie tylko piękne miejsca, w których można aktywnie wypoczywać.

Ustroń – zabytki

Na uwagę zasługują między innymi bardzo interesujące zabytki. Można tu wymienić drewniane domy i starą zabudowę centrum Ustronia, a także bardzo ładne obiekty sakralne, które zostały wybudowane przed laty. Ciekawostką są też zabytkowe tereny przemysłowe. Miejsca, gdzie wcześniej były huty. Obecnie budynki po hutach są ciekawostką, która może zainteresować wiele osób.

Leśny Park Niespodzianek czyli otwarte ZOO

Leśny Park Niespodzianek to bardzo unikalne miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto przebywa w tych okolicach. Park ten zwany jest również otwartym ZOO. Na terenie parku w naturalnych warunkach żyją sarny, daniele, żubry i wiele innych zwierząt. Ciekawostką jest możliwość podejrzenia ich życia z bardzo bliskiej odległości. Podczas spacerów po tym parku, zdarza się, że zwierzęta po prostu podchodzą do człowieka. Taki bliski kontakt z dzikimi zwierzętami pozostawia niezapomniane wrażenia.

Pijalnia wód. Znana od dawna

Wody uzdrowiskowe. Każdy, kto chce ich spróbować, powinien odwiedzić pijalnię wód. Jest ona zlokalizowana w pięknym parku i działa od wielu lat. Wody oczywiście są darmowe i każdy może skorzystać z ich zdrowotnych właściwości. Odwiedzając Ustroń, warto w pijalni wód spędzić choć trochę czasu i spróbować wód bogatych w mikroelementy i makroelementy.

Do Ustronia można przyjechać o każdej porze roku i zawsze będą to miłe wakacje. Wypoczynek w Ustroniu jest wart polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here