Zakład pogrzebowy

Każdy zakład pogrzebowy powinien spełniać odpowiednie warunki i dysponować odpowiednią flotą, tak, aby sprostać wymaganiom Klientów. Ostatnia posługa winna odbywać się godnie, a zakład pogrzebowy i jego pracownicy muszą zachować takt i okazać rodzinom wszechstronną pomoc i wsparcie duchowe.

Ustalenia

W każdym przypadku, wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące uroczystości ustalają w siedzibie zakładu pogrzebowego, przed całą uroczystością. Co ciekawe wychodząc na przeciw Klienta, niektóre zakłady mają już biura mobilne, gdzie odwiedzają Klientów w uzgodnionym miejscu. Tam podejmowane są wszystkie decyzje odnośnie uroczystości pogrzebowej. Doradztwo, dobór trumny, urny, dobór akcesoriów pogrzebowych, czy rezerwacja samego pogrzebu.

Przed pogrzebem

Zakład pogrzebowy przechowuje ciała we własnej chłodni, przygotowuje zmarłego do pochówku, ubiera, robi poprawki kosmetyczne. Dodatkowo przygotowuje wiązanki kwiatów, wieńce, świece, oczywiście z bezpłatnym dowozem na cmentarz.

Transport zmarłego

Bardzo ważną kwestią na uroczystości pogrzebowej jest transport zmarłej osoby. Zakład pogrzebowy powinien mieć odpowiednią flotę, z eleganckimi i bezpiecznymi limuzynami. Takie samochody muszą spełniać rygorystyczne normy i być przystosowane do przewozu osób zmarłych. Oprócz transportu zwłok, zakład pogrzebowy zapewnia dowóz na cmentarz księdza, uczestników pogrzebu, czy najbliższej rodziny zmarłego.

Usługa muzyczna

Gdy jest taka potrzeba zakład pogrzebowy zapewnia oprawę muzyczną na uroczystości pogrzebowej. Są to np. odpowiednie utwory przed samą mszą, utwory na wyjście, dopóki uczestnicy pogrzebu nie opuszczą kościoła, utwory podczas składania trumny, czy urny. Standardowo muzyka trwa do momentu aż pracownicy zakładu ułożą kwiaty na grobie.

Więcej informacji: Zakład pogrzebowy Kalla Warszawa – sprawdź wszelkie szczegóły i dowiedz się więcej.

Kremacja

Coraz częściej w naszym kraju, zamiast tradycyjnego pochówku, wybierana jest forma kremacji. Oczywiście każdy zakład pogrzebowy jest na to przygotowany. Taki pochówek wymaga mniej miejsca, niż trumna , ale i ma to duże znaczenie, gdy planowane jest pochowanie większej ilości osób w jednej mogile. Zakład pogrzebowy oferuje kremację i wybór odpowiedniej urny.

Pogrzeb

Oczywiście podczas samego pogrzebu wydzielone są osoby, które troszczą się o samą trumnę, transport, wnoszenie, pochówek, wieńce i o bezpieczny przebieg uroczystości. Są to wykwalifikowani pracownicy, z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim obyciem w czasie tak smutnego wydarzenia.

Dodatkowe usługi

Zakład pogrzebowy ma w ofercie wiele dodatkowych usług. Jest to np. opieka nad grobami, gdzie do obowiązków należy czyszczenie grobów, odnawianie liter na nagrobku, sadzenie kwiatów, odśnieżanie grobu zimą, usuwanie zużytych zniczy, konserwacja nagrobku. Zakład pogrzebowy oferuje też usługą ekshumacji zwłok, zgodnie z polskim prawem, zawsze zachowując stosowne środki ostrożności, oczywiście tylko i wyłącznie po uprzednim zezwoleniu powiatowego inspektora sanitarnego.

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego należy do Klienta. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie zakłady spełniają standardowe normy i oferują w pełni profesjonalne usługi pogrzebowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here