żel antybakteryjny

Żel antybakteryjny to produkt, który w obecnej sytuacji walki z koronawirusem, jest na wagę złota. Należy jednak pamiętać o tym, że bardzo ważne jest  również regularne mycie rąk. Do innych ważnych czynności możemy zaliczyć zachowanie odpowiedniej odległości w miejscach publicznych. Pamiętaj, jeżeli nie musisz wychodzić, zostań w domu.

 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/zel-antybakteryjny/

Higiena przede wszystkim

Najważniejsze, w myciu rąk jest to, aby robić to dokładnie. Najpierw należy zwilżyć je wodą, następnie należy nabrać tyle mydła, aby pokryło całą wewnętrzną część dłoni. Kiedy masz już mydło na dłoniach zacznij je dokładnie namydlać. Rozprowadź je w każdy zakamarek. Spraw, aby mydło dostało się wszędzie, nie omijaj również nadgarstków. Nie zapominaj także o tym, aby umyć kciuki. Na koniec dokładnie spłucz mydło z dłoni i wytrzyj je (i tutaj ważne!) ręcznikiem papierowym.

Żel antybakteryjny – jak wykonać go samodzielnie krok po kroku?

Wszelkiego rodzaju płyny do dezynfekcji znikają ze sklepowych półek w mgnieniu oka. Nie ma nawet najmniejszej szansy na to, aby zakupić po jednym żelu dla każdego członka rodziny. Co dopiero zrobić skromne zapasy. Nie ma się jednak co obawiać. Taki żel antybakteryjny można wykonać samemu w domu. Czego potrzebujesz do przygotowania go?

  • 1/4 szklanki żelu aloesowego
  • 1-2 łyżki spirytusu
  • 30 kropli olejku z drzewka herbacianego
  • 1/4 łyżeczki olejku z witaminą E

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać oraz przelać do pojemnika z dozownikiem. Tak przyrządzony żel ma datę ważności od 2 do 3 miesięcy. Przed użyciem żelu, najlepiej jest wstrząsnąć pojemnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here