Jak działa Computer Controls

Computer Controls jest to renomowany i wiodący dystrybutor elektroniki, który swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Warto jednak dodać, że znajduje się również na terenie Szwajcarii, a także innych krajów europejskich, głównie mowa tu o Europie Wschodniej.

Dystrybucja komponentów elektronicznych

W 1971 roku powstało Computer Controls AG w Szwajcarii, a w 1991 roku nastąpiły pewne zmiany i mniej więcej od tego czasu można datować obecną formę firmy. Dystrybucja oprogramowania i aparatury pomiarowej to główne sektory działalności tej firmy. Warto zauważyć, że w Europie znajduje się aż 10 oddziałów. Oddziały są duże i umiejscowione na terytorium 21 krajów, co daje dużo do myślenia. W Polsce Computer Controls skupia się przede wszystkim na dystrybucji oprogramowania dla elektryków. W ostatnich latach dystrybucja oprogramowania jest naprawdę popularna i powstaje wiele nowych firm, które starają się na tym zarobić. Należy jednak pamiętać, że stare i sprawdzone firmy mają bardzo dużą przewagę nad konkurencją. Kluczowa jest również współpraca z innymi dużymi producentami, wśród których należy wymienić: Altium, Raltron, Keysight, Powertip, Dassault Systems, Maxim oraz Silergy. Na szczególną uwagę zasługuje też baza klientów, w której skład wchodzą największe firmy z branży telekomunikacji i mechatroniki.

Wsparcie techniczne i szkolenia

Dystrybutor elektroniki swój sukces osiągnął dzięki pełnemu zaangażowaniu swoich pracowników, którzy doskonale zrozumieli potrzeby klientów. Dużą rolę odgrywa również wsparcie techniczne oraz liczne szkolenia, które są organizowane specjalnie dla użytkowników oprogramowania. Flagowym produktem firmy Altium jest Altium Designer i to właśnie na tym produkcie skupia się przede wszystkim dystrybucja oprogramowania. Warto poznać tę aplikację, ponieważ jest ona niezwykle zaawansowana i łączy w sobie wszystkie narzędzia, które są potrzebne do projektowania PCB. Program umożliwia także stworzenie dokumentacji produkcyjnej, dlatego jest niezwykle funkcjonalny. Jednak z takiego narzędzia może korzystać jedynie wykwalifikowana kadra, która odbyła szkolenie. W ofercie można również znaleźć podzespoły elektroniczne. Wszystkie produkty mogą być zamówione przez internet, a dostawa jest naprawdę szybka. W razie jakichkolwiek pytań można się zawsze skontaktować z obsługą klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here