Klinika włosów

Wiele osób ma problem z małą gęstością włosów, jednak w większości przypadków można ten problem rozwiązać, stosując regularnie dobrze dobrane suplementy diety. Niestety w przypadku poważniejszych problemów, takich jak łysienie czy duże zakola, łatwo dostępne preparaty nie wystarczają. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy, jaką może zaoferować klinika włosów.

Klinika włosów – w jakich przypadkach warto umówić się na wizytę?

Do kliniki włosów warto udać się zawsze, gdy zauważymy, że wypada nam więcej włosów niż zazwyczaj. Można to łatwo zaobserwować szczególnie w trakcie czesania czy mycia włosów. W takiej sytuacji nie warto zwlekać, najlepiej jest się umówić na wizytę do trychologa, który będzie w stanie właściwie ocenić przyczyny i zaproponować właściwe postępowanie.

Zazwyczaj badanie u trychologa podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje wywiad z pacjentem, w którym on sam opisuje nie tylko kondycję swoich włosów, ale także wiele aspektów dotyczących ich pielęgnacji, a także zwyczajów dietetycznych. Drugi etap to z kolei badanie włosów i skóry głowy.

Przeszczep włosów Katowice

Po przeprowadzeniu podstawowego badania lekarz jest w stanie podać prawdopodobną przyczynę problemów, a także zaproponować odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach wystarczają zmiany w sposobie pielęgnacji włosów lub suplementy diety, często jednak potrzebne są bardziej zdecydowane metody leczenia.

Jedną z najczęściej stosowanych metod przy nadmiernym wypadaniu, łysieniu czy dużych zakolach jest przeszczep włosów, który gwarantuje najlepsze efekty. Poprawę gęstości włosów można zauważyć stosunkowo szybko, jednak na efekt końcowy trzeba zazwyczaj czekać około roku.

Klinika przeszczepu włosów

Tak samo, jak przy innych zabiegach medycznych, decydując się na przeszczep włosów należy przede wszystkim znaleźć odpowiedniego specjalistę, który szczegółowo omówi możliwości i prawdopodobne efekty. Decydując się na Przeszczep włosów katowice są zdecydowanie warte rozważenia.

Klinika przeszczepu włosów powinna być sprawdzona, dzięki czemu zapewni nie tylko atrakcyjny efekt końcowy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Pomimo tego, że przeszczep włosów jest zabiegiem, przy którym ryzyko wystąpienia komplikacji jest minimalne, warto dla własnego zdrowia zadbać również o ten aspekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here