Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna i, co istotne, bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Stworzona została jako alternatywa dla bolesnej liposukcji, a obecnie ma o wiele szersze zastosowanie. Na czym polega ten zabieg i kiedy warto z niego skorzystać – wyjaśniamy.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg, który pozwala trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej. Skuteczny jest także w miejscach, w których tłuszcz trudno zredukować za pomocą diety i ćwiczeń np. pozwala usunąć tłuszcz z tak zwanego drugiego podbródka.
W odróżnieniu od liposukcji, podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej tłuszcz nie jest odsysany a rozpuszczany wewnątrz organizmu. Podczas zabiegu wstrzykiwana jest fosfatydylocholina, która powoduje niewielki, kontrolowany stan zapalny w miejscu iniekcji. Stan zapalny powoduje uwolnienie komórek tłuszczowych do krwi, która transportuje je do wątroby. W wątrobie komórki tłuszczowe ulegają rozkładowi a następnie są usuwane z organizmu.
Efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej
Lipoliza iniekcyjna to zabieg polecany osobom szczupłym, które mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z jakiejś partii ciała. Stanowi też alternatywę względem bolesnej i inwazyjnej liposukcji. Dzięki temu zabiegowi można wymodelować wybrane partie ciała Pozwala między innymi na pozbycie się fałd tłuszczu z brzucha, ud czy pośladków.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany jej w znieczuleniu, a jego efekty widać najczęściej dopiero po kilku dniach. Najczęściej do pełnego wymodelowania danego obszaru sylwetki wymagane jest około 3 do 6 zabiegów powtarzanych w odstępie 3-4 tygodni. Gdy tłuszczu jest niewiele czasem trwały efekt można zaobserwować już po 2-3 zabiegach.
Wskazania i przeciwskazania do zabiegu
Bardzo istotne jest by pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania a jedynie modelowania sylwetki. Oznacza to, że zalecana jest przede wszystkim osobom względnie szczupłym, którym zależy na wymodelowaniu jakiejś partii ciała. Celem tego zabiegu powinno być usunięcie tłuszczu z niewielkiego obszaru ciała, z miejsc w których efekty ciężko wypracować ćwiczeniami i dietą.
Lipolizy iniekcyjnej nie powinno się wręcz stosować u osób otyłych. Innymi przeciwskazaniami do zabiegu są między innymi: ciąża, karmienie piersią, cukrzyca czy zaburzenia immunologiczne.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki