Peeling chemiczny - rodzaje

Posiadaczki skóry wrażliwej wiedzą dokładnie, że musze uważać zarówno na kosmetyki, jak i zabiegi profesjonalne. Trudno się dziwić, przecież uczulić potrafi nawet płyn do demakijażu, a co dopiero kwas chemiczny.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kwasów chemicznych, które mogą być stosowane również w przypadku cer wrażliwych. Ich działanie jest łagodne i nie prowadzi do mocnego złuszczania. Jakie to kwasy?

Kwasy chemiczne dla cery wrażliwej

Kwas migdałowy – ten rodzaj kwasu, należy do grupy kwasów AHA. Posiada spore cząsteczki, dzięki czemu jego działanie jest delikatniejsze, bardziej powierzchowne. Nie dochodzi do głębokiego złuszczania. Aby zaobserwować zauważalne efekty, należy taki peeling wykonywać regularnie. Skóra po zabiegu jest oczyszczona, wygładzona, ma delikatnie wyrównany koloryt. Dodatkowo unormowany jest proces wydzielania sebum. Kwas migdałowy posiada również właściwości nawilżające oraz przeciwbakteryjne.

Przeczytaj też: http://www.wielcyimali.pl/peeling-trychologiczny-co-to-takiego/

Kwas azelainowy – nie należy do żadnej z grup hydroksykwasów, jednak mimo to wykazuje działanie złuszczające i oczyszczające. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i normalizujące. Jednocześnie przy tym wszystkim jest delikatny, więc mogą go używać osoby z cerą wrażliwą oraz naczynkową. Kolejną zaletą kwasu azelainowego jest pomoc w walce z trądzikiem oraz to, że świetnie radzi sobie z przebarwieniami. Ogranicza produkcję melaniny i do tego rozjaśnia powstałe przebarwienia.

Kwas laktobionowy – należy do grupy kwasów PHA, które wyróżniają się większymi cząsteczkami, w wyniku czego wolniej penetrują w głąb skóry. Po zabiegu nie występuje silne łuszczenie, podrażnienie oraz zaczerwienienie. Ten rodzaj kwasu ma działanie łagodzące i przeciwzapalne, dlatego świetnie sprawdza się podczas pielęgnacji skóry wrażliwej. Do tego pomaga skutecznie zredukować rumień oraz usuwa warstwę martwego naskórka.

Kwas mlekowy – należy do grupy kwasów AHA, od stężenia zależy jego działanie. W przypadku zastosowania stężenia 10%, uzyskamy efekt nawilżenia skóry, z kolei gdy zastosujemy wyższe, uzyskamy efekt złuszczenia. Ten rodzaj kwasu nie powoduje widocznego łuszczenia się oraz podrażnienia. Skutecznie wygładza niewielkie zmarszczki i stymuluję produkcję kolagenu.

Źródło: http://www.wielcyimali.pl/peeling-trychologiczny-co-to-takiego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here