Zaopatrzenie medyczne

Zaopatrzenie medyczne to wyroby wpływające na znaczną poprawę jakości i komfortu życia pacjentów. Wśród szerokiej oferty produktów wyróżnić należy miedzy innymi: protezy, aparaty i ortezy ortopedyczne czy zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych. Wybrane wyroby podlegają refundacji i są dostępne w takich podmiotach, jak na przykład hurtownia medyczna czy sklep medyczny online.

Zaopatrzenie medyczne

Jak wspomniano powyżej zaopatrzenie medyczne to wyroby umożliwiające pacjentom polepszenie stanu psychoruchowego. Należy bowiem pamiętać o tym, że ograniczenia pacjenta w zakresie jego mobilności czy wykonywania samodzielnie określonych czynności fizjologicznych wpływają bardzo niekorzystnie na jego stan emocjonalny. W tym przypadku zaopatrzenie medyczne stosuje się w leczeniu nie tylko ciała pacjenta ale również jego przysłowiowej duszy.

Zaopatrzenie medyczne po urazach

Zaopatrzenie medyczne w postaci między innymi protez, aparatów i ortez ortopedycznych wykorzystywane jest z powodzeniem w przypadku pacjentów borykających się z dolegliwościami spowodowanymi wypadkami lub urazami. Wymagają oni zazwyczaj specjalistycznej i intensywnej rehabilitacji przynoszącej bardzo wymierne korzyści.

Zaopatrzenie medyczne u osób w podeszłym wieku

Zaopatrzenie medyczne w przypadku osób starszych nie tylko pomaga im samym w codziennym funkcjonowaniu ale również wpływa na odciążenie osób opiekujących się seniorami. Wśród tego typu wyrobów wymienić należy między innymi: laski, kule, balkoniki oraz pieluchomajtki i materace przeciwodleżynowe.

Zaopatrzenie medyczne u osób z chorobami przewlekłymi

Zaopatrzenie medyczne dotyczy również osób zmagających się z licznymi chorobami przewlekłymi. Może to być na przykład bardzo zaawansowana cukrzyca wymagająca zestawów infuzyjnych do osobistych pomp insulinowych czy sprzęt stomijny.

Zaopatrzenie medyczne – refundacja

Należy pamiętać o tym, że w ramach ubezpieczenia zdrowotnego pacjentom przysługuje refundacja niezbędnego zaopatrzenia medycznego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyroby medyczne podlegają refundacji w określonej wysokości oraz wskazanej przez Ministerstwo Zdrowia częstotliwości. Dystrybucję tego typu produktów prowadzą zarówno podmioty stacjonarne, takie jak Hurtownia medyczna czy zdalne, w tym sklep medyczny online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here