Liposukcja NIL

Zabiegi medycyny estetycznej to coraz bardziej popularne działanie, których głównym celem jest poprawa urody, wpłynięcie na samoocenę oraz akceptację własnego ciała. Dzięki nowoczesnym narzędziom, jak również innowacyjnym metodom możliwe jest pozytywne wpłyniecie zarówno na skórę, jak i ciała, sylwetkę, wagę czy owłosienie.

Jednym z popularnych zabiegów kosmetycznych, popularnych zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn jest liposukcja. Zabieg ten wykonywany jest różnymi technikami, a każda z nich znacząco wpływa na przebieg terapii oraz jej efektywność. Na czym polega liposukcja NIL? W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Jakie istnieją wskazania do wykonania tego działania? Czy i jakie przeciwwskazania wykluczają możliwość przystąpienia do zabiegu?

Na czym polega liposukcja NIL?

NIL to skrót od pełnej nazwy metody, jaką jest Natucyjna Liposukcja infradźwiękowa. Jest to technika wpierana nowoczesnymi laserami lub ultradźwiękami. Liposukcja infradźwiękowa NIL charakteryzuje się przede wszystkim tym, iż nie uszkadza usuwanej tkanki tłuszczowej. Działanie to umożliwia zatem ponowne wszczepienie struktury w inne miejsce.

Jak przebiega zabieg tego rodzaju liposukcji?

Odsysanie tłuszczu przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Zapewnia to komfort działań, jak również minimalizuje ewentualny ból oraz dyskomfort. Głównym działaniem podczas terapii jest wprowadzenie kaniuli odsysającej pod skórę we wskazanym miejscu działania. Narzędzie to za sprawą unikalnego ruchu 3D pobiera niepotrzebną tkankę tłuszczową unikając narażenia na uszkodzenie pozostałych tkanek i narządów. Zabieg NIL w odróżnieniu od standardowej liposukcji jest krótszy, bardziej komfortowy i zapewnia niebywałe bezpieczeństwo. Czas działania ściśle uzależniony jest od poddanej zabiegi części ciała i ilości tkanki do usunięcia.

Poznańska klinika medycyny estetycznej wrosinski.pl to miejsce, w który możliwe jest przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu. Centrum korzysta z najnowszej technologii oraz narzędzi, dzięki czemu możliwe jest stworzenie wygodnych warunków działania, jak również zadawalających efektów. Przed wykonaniem liposukcji należy przejść przez konsultację lekarską, podczas której prowadzony jest szczegółowy i precyzyjny wywiad. Rozmowa ma na celu dobranie odpowiedniego planu działania oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do rozpoczęcia sesji.

Technika NIL dedykowana jest przede wszystkim osobom, które:

– chcą wymodelować sylwetkę,
– chcą poprawić wygląd i kontur twarzy, zmienić podbródek czy wygląd szyi,
– chcą pozbyć się zalegającego tłuszczu – osoby o masie ciała mieszczącej siew normie, a wynik działania poprawi figurę,
– osobom o zdrowej, jędrnej skórze – lepsze skutki liposukcji, brak dodatkowych skutków ubocznych w postaci zalegającej skóry,
– wiele innych.

Choć zabieg jest bezpieczny i mało bolesny, istnieje kilka ważnych powodów, których obecność wyklucza podjęcie działań estetycznych. Są nimi:

– choroby nowotworowe,
– radioterapia,
– chemioterapia,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– schorzenia kardiologiczne,
– kobiety w ciąży,
– aktywne zmiany zapalne, żylaki, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here