uroda
fot.: pexels.com

Branża beauty jest uznawana za jedną z najszybciej się rozwijających. W związku z tym, co sezon możemy obserwować pojawianie się nowych trendów. Które z nich są najpopularniejsze?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/branza-beauty-skad-czerpac-inspiracje/

Wegańskie kosmetyki

Kwestie związane z weganizmem, stały się modne już kilka lat temu. Obecnie, weganizm nie kojarzy się już tylko z jedzeniem. Zaczął on obowiązywać również w takich dziedzinach, jak chociażby kosmetyki. Jednym z najsilniejszych trendów 2020 roku są wegańskie kosmetyki, pełne naturalnych składników. Są one całkowicie pozbawione produktów pochodzenia zwierzęcego i alkoholu. Co istotne, ich produkcja nie jest także związana z okrutnymi testami na zwierzętach.

Zero waste

Zmniejszanie ilości produkowanych odpadów, to jeden z głównych trendów panujących w 2020 roku. Przejawiają się one na kilka sposobów, do których należy zaliczyć: upcykling (tworzenie opakowań kosmetyków, które nadają się do ponownego użycia) oraz wykorzystywanie odpadów (np. zmielonej kawy, która może przyjąć postać peelingu do ciała). Coraz więcej firm decyduje się na ekologiczne produkty, które nie wymagają także żadnych tubek lub plastikowych opakowań.

Aromaterapia

Jednym z modnych trendów jest także aromaterapia, czyli kosmetyki oddziałujące nie tylko na wygląd skóry czy włosów, ale również takie zmysły jak np. węch. Dzisiaj, aromaty mają nie tylko relaksować, ale także uzdrawiać. Wynika to z istnienia silnego związku, który wytwarza się między umysłem a skórą. Kosmetyki zawierające olejki eteryczne, mają za zadanie poprawiać nastrój, usprawniać myślenie i regenerować urodę.

Szczególny prym w trendach z branży beauty wiodą kwestie związane z dbaniem o środowisko i zwierzęta, ale także mające wpływ na nasze samopoczucie wewnętrzne. Oprócz wegańskich kosmetyków, trendu zero waste lub aromaterapii, modne stały się także tematy dotyczące trychologii oraz filtrów przeciwsłonecznych.

Przeczytaj też: http://www.wielcyimali.pl/jak-znalezc-swoj-styl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here