cuma

Każda łódź powinien być wyposażony w urządzenia i akcesoria, które pomagają w jego obsłudze. Jednymi z najważniejszych w tej kategorii są bez wątpienia akcesoria pomagające w kotwiczeniu i przewożeniu łodzi, które powinny znaleźć się na każdej jednostce oraz w aucie, które posłuży do jej transportu. Jeśli jeszcze nie jesteś w nich wszystkich biegły, a twoja przygoda z żeglarstwem dopiero się zaczyna, podpowiemy ci, na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

Wciągarka linowa: pomoc w kotwiczeniu

Samodzielne, ręczne wciągnięcie kotwicy dla wielu osób może być bardzo wymagającym zadaniem. Dlatego, zamiast się z nim męczyć, znaczenie lepiej będzie sięgnąć po ręczną lub elektryczną wciągarkę, która pomoże w transporcie kotwicy w górę i w dół. Dzięki temu kotwiczenie, jak i ruszenie w dalszą podróż będą dla ciebie wygodniejsze i znacznie szybsze.

Jednocześnie, wciągarka przyda ci się także w innych sytuacjach, jak choćby podczas transportu łodzi na samochodowej przyczepie. Aby ją tam wprowadzić, z pewnością będziesz potrzebował odpowiedniej siły, a taką właśnie może ci zapewnić mechaniczne urządzenie, specjalnie dostosowane do zadań takich jak wyciąganie ciężarów na wysokość.

Zastanawiasz się, jaką wyciągarkę najlepiej będzie wybrać do różnorodnych zadań? Masz do wyboru przede wszystkim dwa ich typy: urządzenia ręczne oraz automatyczne. Naszym zdaniem prostym i jednocześnie atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem jest wciągarka ręczna, oparta o działanie kołowrotu. Jest uniwersalna, prosta w obsłudze i poręczna, a dzięki wykorzystaniu najlepszych jakościowo materiałów, takich jak stal nierdzewna: bardzo wytrzymała. Sprawdź, na jaką możesz się zdecydować, zaglądając na stronę https://www.szopeneria.pl/pl/c/wciagarki-wyciagarki-reczne/878.

Transport łodzi na przyczepie? Nie zapomnij o kilku akcesoriach

Decydując się na przewiezienie łodzi samochodem, musisz w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w odpowiednią do niej przyczepę. Ważne jest także łatwe wprowadzenie łodzi na górę, które możesz sobie zapewnić za pomocą wyciągarki, wspomnianej w poprzednim akapicie. Jednak oprócz niej warto posiadać także kilka innych elementów, które ułatwią transport oraz zagwarantują bezpieczeństwo łodzi.

Pierwszym z nich jest deska odbojowa, która stanowi odpowiednią ochronę łodzi przed uszkodzeniami, jakie mogłyby nastąpić w wyniku uderzeń o bok przyczepy. Dzięki zastosowaniu deski odbojowej wszystkie zostaną zamortyzowane, ponieważ miękka, gumowa powierzchnia skutecznie je zaabsorbuje. Warto także zaopatrzyć się w specjalnie wyprofilowaną dziobnicę, która również wykonana jest z amortyzującego tworzywa. Podłuży do ochrony dziobu łodzi podczas przewożenia.

Koło manewrowe z obejmą to następne elementy, o które należy zadbać, decydując się na przewożenie łodzi. Dzięki nim wprowadzenie jej oraz ustawienie na przyczepie będzie łatwe, a co więcej: w pełni bezpieczne. Dodatkowo stosując pasy do przewożenia łodzi, mamy gwarancję, iż pozostanie na odpowiednim miejscu i nic nie zostanie uszkodzone podczas jazdy. Dlatego też są to elementy, których nigdy nie powinno zabraknąć w twoim aucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here