Dzień matki, pamiętaj

Mama, najważniejsza osoba dla dziecka, już od pierwszego dnia życia. Ciepła, czuła, kochana. Zawsze dba o swoje dzieci, poświęca się dla nich, wszystko robi z myślą o nich.
Podobno nie zrozumie się, co to jest miłość bezwarunkowa, dopóki nie zostanie się mamą.
Nie ma w tym nic dziwnego. Kobieta, już w czasie ciąży skupia się na swoim dziecku. Dba o to co je, co robi. Regularnie chodzi na badania, kontroluje rozwój dziecka, oszczędza się, aby mieć pewność, że maluszek urodzi się silny i zdrowy. Walczy z nudnościami, bólem kręgosłupa, zgagą, zadyszką… Od początku poświęca się dla dobra dziecka.
Matka dba o nas od urodzenia i mimo, iż z każdym dniem jesteśmy starsi, jej troska i miłość są niezmienne. Nigdy nam nie wypomina, ile łez przez nas przepłakała, czy ile nocy nie przespała.
Zawsze przy nas była i wciąż możemy na nią liczyć.
Kiedy jest dzień mamy, staramy się odwzajemnić jej przywiązanie, opiekę. Chcemy pokazać jak ważna jest w naszym życiu, nawet jeśli sami jesteśmy już rodzicami. Wtedy dopiero doceniamy jak wiele dla nas robiła przez całe życie i wiemy, ile czasu i zdrowia ją to kosztowało, by wychować nas na osoby, którymi się staliśmy.
Te same wartości pragnie teraz przekazać naszym dzieciom, a swoim wnukom, dla których zawsze ma czas. Z nikim innym tak dobrze nie lepi się pierogów, czy piecze ciasteczek. To najlepsza niania, jakiej mogliśmy powierzyć swoje dzieci.
Mama, to także często najlepsza przyjaciółka, powiernik naszych tajemnic. Możemy rozmawiać z nią godzinami, zawsze stara się nam doradzić, pomóc, czasem po prostu wysłuchać.
Nie zapominajmy nigdy o naszych rodzicielkach, zwłaszcza kiedy jest dzień mamy.
Nie musimy kupować drogich prezentów, wystarczy mały gest, który na pewno doceni i sprawi jej radość. Możemy podarować jej książkę ulubionego autora lub płytę często słuchanej wokalistki.
Możemy sprezentować jej piękną bransoletkę lub kolczyki, w zależności od tego jaką biżuterię lubi. Każda córka doskonale wie, gdzie jej mama ubiera się najchętniej. Tak popularna teraz karta podarunkowa, może okazać się strzałem w dziesiątkę, a przy okazji pozwoli nam spędzić z mamą więcej czasu, jeśli zaprosi nas na wspólne zakupy!
Bywa jednak, że w życiu różnie się układa, relacje z bliskimi nie zawsze są najlepsze, a kontakt z nimi sporadyczny. Ludzie często się kłócą, a po latach nawet nie pamiętają, dlaczego się do siebie nie odzywają. Czy nie szkoda tracić na to czasu? Życie jest naprawdę krótkie, a bliskich i życzliwych nam osób, jak Mama, coraz mniej. Może jednak warto wszystko przemyśleć, zacząć od siebie i przyznać się do własnych błędów.
Matka jest tylko człowiekiem. Nie jest idealna, nie zawsze robi to, czego od niej oczekujemy i zdarza jej się nas skrzywdzić. Nigdy jednak nie robi tego specjalnie. Popełnia błędy jak każdy i jak każdy zasługuje na wybaczenie.
Czy w takim wyjątkowym momencie, kiedy jest dzień mamy, czy nie warto o tym zapomnieć?
Żadna matka nie powinna spędzać 26. maja samotnie. To jej święto, które pragnie spędzić ze swoimi dziećmi.
Dbajmy o nią tak, jak ona o nas każdego dnia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here