szycie

Szycie nie musi być tylko jednym z waszych hobby, ale również sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, a także żródło zarobku. Jak nauczyć się szyć i od czego zacząć przygodę z igłą i nitką. Przekonaj się sam!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zaczac-szyc/

Jak rozpocząć przygodę z szyciem?

Na początek na celownik weźmy tkaniny. Takie rzeczy potrafią kosztować całkiem pokaźną sumkę pieniędzy. Na samym początku możecie wykorzystać to co macie pod ręką bez zbędnego kupowania czegokolwiek.

Przyda się do tego absolutnie wszystko: 

  • koszulki, 
  • bluzy, 
  • swetry, 
  • polary, 
  • stara pościel, 
  • prześcieradło,
  • koc. 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co chcecie uszyć. Z reguły najlepiej jest zacząć od prostych rzeczy i z czasem przejść na te nieco trudniejsze. Dobrze jest zacząć np. od szycia poduszek dekoracyjnych. Jak to zrobić? Nic trudnego, wycinacie z materiału dwa kwadraty, następnie zszywacie je po trzech stronach, przekręcacie je, wkładacie w środek poduszkę i zszywacie ostatnią stronę. Gotowe, sprawdźcie sami jakie to proste.

Poza materiałem istotną rolę odgrywają również nitki, a także igły lub w przypadku kiedy czujecie się mocniejsi w szyciu, możecie wykorzystać do tego maszynę do szycia. Nitki najlepiej jest kupować w pasmanteriach lub większych marketach. Jeżeli nie macie takich w swojej okolicy, równie dobrze możecie zakupić je przez internet. Zwracajcie uwagę na ich grubość. Podczas poszukiwać tych dobrych oraz mocnych nici, zawieście oko na te tapicerskie. Z pewnością doskonale się sprawdzą.

Szycie ręczne – jak się nauczyć? 

Sporym plusem szycia ręcznego jest przede wszystkim to, że jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Pomimo to, zszycie czegoś ręcznie wam o wiele więcej czasu, niż w przypadku szycia na maszynie. Maszyna nie wykona jednak za was wszystkiego. Szyjąc ręcznie jesteśmy o wiele bardziej dokładni. Daje to szyciu ręcznemu o wiele większą przewagę.

Zobacz też: http://www.wielcyimali.pl/jak-dobrze-rozpoczac-swoj-dzien/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here