alkoholizm

W naszym społeczeństwie alkohol towarzyszy nam bardzo często. Oczywiście nie każdy staje się alkoholikiem. Jednak są osoby, u których ryzyko uzależnienia jest znacznie większe niż u innych. Takie osoby z całą pewnością powinny uważać, ponieważ łatwo mogą wpaść w nałóg.

Dzisiaj są dostępne proste testy na alkoholizm, które pomogą nam stwierdzić czy mamy problem z alkoholem. Warto takie testy od czasu do czasu sobie zrobić i szczerze odpowiedzieć na wszystkie znajdujące się w nim pytania. Możemy nie mieć problemu alkoholowego, ale może się okazać, że jesteśmy w grupie ryzyka. Możemy mieć po prostu skłonności do uzależnienia. Jeśli będziemy wiedzieć o tym wcześniej, to być może podejmiemy odpowiednie kroki i zaczniemy bardziej zwracać uwagę na to ile i kiedy pijemy alkohol.

Dużym zainteresowaniem cieszy się test MAST na alkoholizm. Jest on wiarygodny i pomaga nam stwierdzić czy jesteśmy osobami, które mają bądź mogą mieć problem z alkoholem. Jeżeli chcemy wiedzieć na czym polega test MAST, to odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to test składający się z pewnych pytań, który został ułożony przez psychologów. Nie ma w nic trudnego. Wystarczy jedynie odpowiedzieć na znajdujące się w nim pytania i czekać na wynik.

Taki test można zrobić całkowicie anonimowo i nawet nie musimy wychodzić z domu, żeby go wykonać i dowiedzieć się czy mamy problem z alkoholem. Znajdziemy go bowiem bez problemu w Internecie. Wystarczy więc usiąść przed monitorem komputera i odpowiedzieć na kilka pytań. Nikt nawet nie musi o tym wiedzieć. Czasami takiej anonimowości potrzebujemy i dzięki temu możemy bardziej się otworzyć. Wtedy odpowiadamy naprawdę szczerze na znajdujące się w teście pytania, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nikt nie będzie nas oceniał. Nikt przecież nie wie, iż właśnie wypełniamy test na alkoholizm, więc możemy to wykonać naprawdę uczciwie i rzetelnie. To ma duże znaczenie, ponieważ tylko dzięki naszym szczerym odpowiedziom wynik testu będzie wiarygodny.

Niektórzy ludzie uważają, że robienie takich testów jest niepotrzebne. Jednak to nie jest prawdą. Taki test może nam bowiem w odpowiednim momencie zwrócić uwagę na to, że możemy być podatni na uzależnienia. Wtedy będziemy mogli jakoś temu zapobiec. Są to testy psychologiczne, które są skonstruowane w przemyślany sposób po to, żeby ich wyniki były wiarygodne. Zapewne wiele z tych pytań usłyszelibyśmy z ust psychologa jeżeli postanowilibyśmy udać się do niego na wizytę. W Internecie możemy wykonać test za darmo.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/test-mast/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here