Wybór pseudonimu internetowego

Wybór pseudonimu, którym będziemy posługiwać się w Internecie powinien zostać dobrze przemyślany. Nie powinniśmy tego robić bez namysłu z tego względu, że w sieci nick będzie mówił o nas, będzie naszym imieniem i nazwiskiem. To na pierwszy rzut oka po nicku będą nas oceniać inni użytkownicy Internetu. Jaki nick powinniśmy więc wybrać?
Zadanie nie jest łatwe. W dzisiejszych czasach większość ciekawych pseudonimów jest już w sieci internetowej zajętych przez innych użytkowników. Musimy być albo bardzo kreatywni, albo do nicka dodać jakieś cyfry. Najczęściej użytkownicy podają swój wiek albo rok urodzenia. Popularny jest również schemat, w którym nick poprzedzony bądź zakończony jest cyframi 007.
Bardzo ważne jest to, aby internetowy nick nikogo nie obrażał. Wiele osób decyduje się na bardzo kontrowersyjny pseudonim w sieci. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ z reguły będziemy bardzo źle w sieci postrzegani. Niektórym jednak na tym zależy, ponieważ lubią w sieci kłócić się z innymi, obrażać ich itp.
Warto także wiedzieć, że nie każdy nick będziemy mogli wykorzystać na forach internetowych i w różnego rodzaju kontach online. Powodem bardzo często nie jest to, że dany nick został zajęty wcześniej przez innego użytkownika. Powodem może być to, że dany nick jest przez administratora strony, forum internetowego uznany za obraźliwy i z tego powodu został zablokowany. Warto brać to pod uwagę szczególnie wtedy, gdy szukamy dla siebie internetowego pseudonimu, który będzie nam towarzyszył zawsze i wszędzie w świecie online.
Czy za nick można dostać bana? Wiele osób obawia się, że dostanie bana za swój nick. Tak naprawdę jeśli dany pseudonim internetowy udało się nam zarejestrować to raczej nikłe są szanse na to, że zostanie on zablokowany. Czasami korzysta się z różnych dodatkowych znaków, które pozwalają na uzyskanie wulgarnego i zakazanego pseudonimu. Jeśli tak postąpiliśmy, to musimy się jednak liczyć z tym, że zostaniemy zbanowani jeśli administrator zauważy wulgarny nick, bądź ktoś naszą nazwę zgłosi opiekunowi forum internetowego czy strony www.
Pamiętajmy również, że wszystko co robimy w Internecie w sieci pozostaje. Nic nie zostanie nam zapomniane, a o anonimowości możemy tak naprawdę zapomnieć. Jeśli nie chcemy się w przyszłości wstydzić swoich poczynań, to warto dobrze zastanowić się nad tym jaki pseudonim wybierzemy. Nigdy nie wiadomo co będziemy robić w przyszłości i kto zainteresuje się naszymi poczynaniami w sieci. Lepiej tak buszować po sieci internetowej, aby w przyszłości niczego się nie wstydzić. Nick internetowy jest tym czego możemy się za kilka bądź kilkanaście lat wstydzić. Lepiej, aby tak nie było.
Z ciekawostek warto wiedzieć, że jest coś takiego jak nick generator. Są to automaty, które dla nas wymyślą nick, którego będziemy mogli używać. Oczywiście nie ma pewności, że dany nick nie jest już przez kogoś zajęty. Warto jednak skorzystać z takiej możliwości, jeśli nie mamy pomysłu na internetowy pseudonim. Być może pomysł z generatora nam się spodoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here