Kiedy zbliża się poród?

Ciężarne kobiety często obawiają się, że nie będą wiedziały, kiedy poród się zaczyna. Na szczęście natura tak już to wymyśliła, żeby żadna kobieta nie miała wątpliwości, że to już czas! Mimo to zdarzają się przypadki, że wszystko przebiega w błyskawicznym tempie i ciężarna ledwo dociera do szpitala na czas!
Kiedy poród się zbliża, u kobiety pojawia się mnóstwo różnych objawów. Niektóre są bardzo wyraźne i nie sposób ich przeoczyć, inne z kolei są słabo widoczne i zdarza się, że kobiety ich nawet nie zauważają. Jakie są to objawy? Może być ich naprawdę dużo- skurcze przedporodowe, obniżający się brzuch, biegunka, nagły wzrost energii lub wręcz przeciwnie, przewlekłe zmęczenie- te wszystkie objawy nasilają się, kiedy poród jest już blisko! Kobieta, która uważnie obserwuje swoje ciało oraz samopoczucie, może lepiej odczytywać te sygnały, ale nigdy nie będzie w stanie przewidzieć dokładnej daty porodu. Większość ciężarnych wie, że nie warto również kierować się terminem wyznaczonym przez lekarza- bardzo rzadko się zdarza, że kobieta rodzi właśnie tego dnia. W takim razie w jaki sposób można się dowiedzieć, kiedy poród się zbliża? Jedynym sposobem jest bardzo uważna obserwacja swojego ciała przez kobietę. Tylko ona wie, kiedy nadchodzi odpowiedni czas, aby jechać do szpitala.
Każda ciężarna ma inne objawy porodu, dlatego warto wiedzieć, które z nich mogą świadczyć o zbliżającym się rozwiązaniu. Najpewniejsze są nasilające się skurcze, występujące w coraz krótszych odstępach czasu. Pojawiają się, kiedy poród już się rozpoczyna i są bezwzględnym wskazaniem, aby jechać już do szpitala! W takim momencie niezwykle ważne jest, aby kobieta nie zapomniała zabrać ze sobą żadnych bagaży. Emocje przyszłych rodziców często są tak duże, że nie potrafią się oni zorganizować i w pośpiechu mogą zapomnieć o czymś bardzo ważnym! Dlatego najlepiej jest przygotować się i spakować znacznie wcześniej. Kiedy poród już się zacznie, nie będzie czasu na myślenie i pakowanie. Większość kobiet doskonale o tym wie i już w trzecim trymestrze ciąży przygotowuje torbę do szpitala. Pakuje do niej wszystkie rzeczy, które będą niezbędne dla niej i dla dziecka. Dzięki temu, ciężarna może uniknąć denerwowania się i pośpiechu, kiedy poród będzie już naprawdę blisko.
Ciąża to dla większości kobiet wyjątkowy okres w życiu i chcą przeżyć go jak najlepiej. Chociaż nie czują się idealnie, a poza tym robią się coraz cięższe, starają się wykorzystać ten czas gdyż wiedzą, że już wkrótce będą pochłonięte opieką nad dzieckiem. Świeżo upieczone mamy nie mają zbyt wiele czasu wolnego, ponieważ niemowlę wymaga stałej opieki. Dlatego kiedy poród jest już coraz bliżej, kobieta powinna jak najwięcej wypoczywać i cieszyć się ostatnimi chwilami spokoju! Dobrze by było, gdyby partner pomógł jej wówczas w wykonywaniu domowych obowiązków i chociaż częściowo zajął się sprzątaniem i szykowaniem posiłków. Dla ciężarnej, będącej w ostatnich miesiącach ciąży, może to być ogromne wsparcie, które z pewnością doceni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here