Przelewy do banku

Na nadmiar pieniędzy nie narzeka chyba nikt, a przynajmniej większość społeczeństwa. Chcemy zarabiać jak najwięcej, być zamożni. Nie ma w tym nic dziwnego. Dobrze jednak, jeśli staramy się wzbogacać bez szkody dla innej osoby.
Niemal każdy z nas, kto zarabia pracując na etacie, bądź coś sprzedaje na portalach aukcyjnych itp., zastanawia się za każdym razem kiedy przyjdzie przelew na nasze konto.
Przelewy przychodzą w bardzo różnym czasie. Tak naprawdę bardzo wiele zależy od tego w jakim banku my posiadamy konto, a także w jakim banku konto posiada osoba przesyłająca nam przelew. Najlepiej jest jeśli obydwie osoby mają konta w tym samym banku. Dobrze, jeśli banki oferują przelewy natychmiastowe w ramach przelewów wewnętrznych. Taką ofertę ma na przykład mBank ale i zapewne wiele innych banków funkcjonujących w naszym kraju.
Myśl o tym, kiedy przyjdzie do nas przelew jest swego rodzaju problemem natury psychicznej. Wiele osób sprawdza stan konta co kilka minut pomimo tego, że tak naprawdę wiedzą doskonale, że przelew nie dojdzie wcześniej niż za kilka dni. Co więcej, wiele osób sprawdza systematycznie konto pomimo tego, że nie czeka na żaden przelew. Tego typu zachowania powinno się w jakiś sposób leczyć, ograniczać, ponieważ w przyszłości można mieć spore problemy, które z czasem tylko się nasilą.
Jak długo czekać na przelew od osoby kupującej u nas przedmiot na allegro? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu sprzedających. Zastanawiają się kiedy dotrą do nich pieniądze za towar, który mają wysłać kupującemu. Bardzo ważne jest to, aby nie wysyłać towaru przed otrzymaniem zapłaty. Zdarzają się czasami osoby, które próbują oszukać i obiecują, że przelew poszedł ale w rzeczywistości nie został on wysłany. Towary wysyłajmy więc dopiero po otrzymaniu zapłaty.
Przelew do innego banku niż nasz powinien dojść w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych. Zdarza się, że przelew idzie dłużej ale jest to tak naprawdę rzadkość.
Czy warto mieć konta w różnych bankach? Trzeba się nad tym dobrze zastanowić, ponieważ tak naprawdę posiadanie kont w różnych bankach nie przyśpieszy nam czasu otrzymywania przelewów. Może przyśpieszyć ale w większości przypadków się to nie uda. Dlaczego? Otóż dlatego, że wielu kupujących na aukcjach internetowych nie zwraca uwagi na konto do jakiego banku robi przelew. Gdyby kupujący wpłacali pieniądze na konto, które prowadzone jest w tym samym banku, w którym oni sami konto posiadają, to przelew przyszedłby stosunkowo szybko, a czasem natychmiastowo. Jeśli jednak będą przesyłać przelewy z innych banków, to i tak będziemy na nasze pieniądze oczekiwać pewien okres czasu.
Jeszcze nie jeden raz wiele osób będzie zastanawiać się nad tym kiedy nadejdzie przelew. Jedno jest pewne, jeśli pieniądze zostały do nas rzeczywiście wysłane, to prędzej czy później pieniądze otrzymamy. Banki na pewno nas nie oszukają, ponieważ mamy gwarantowaną ochronę i nasze pieniądze są w bankach bezpieczne. Przelew na pewno przyjdzie, trzeba tylko sprawdzić czy rzeczywiście został wysłany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here