Kiedy gra polska drużyna piłkarska?

W ostatnim czasie polska drużyna piłkarska, pod wodzą byłego już selekcjonera, Adama Nawałki odnosi coraz to większe sukcesy na arenie międzynarodowej. Między innymi po raz pierwszy zakwalifikowaliśmy się na mistrzostwa świata od roku 2006 i mundialu w Niemczech, a kadra narodowa zajęła najwyższe w swojej historii, 5 miejsce. Mimo, że Nawałka nie piastuje już urzędu selekcjonera, a na jego miejsce zatrudniony został były menedżer Wisły Płock, Jerzy Brzęczek, to entuzjastów graczy z orzełkiem na piersi nie brakuje. Na pewno marzeniem większości z nich byłoby zobaczenie drużyny na żywo, ponieważ jest to niesamowite przeżycie, które zapada w pamięć do końca życia, zwłaszcza jeżeli oglądamy mecz o stawkę. Zarówno wtedy, jak i wtedy kiedy chcemy po prostu wygodnie zasiąść przed telewizorem i obejrzeć mecz reprezentacji warto znać terminarz rozgrywanych spotkań. Tu rodzi się pytanie, kiedy gra polska drużyna narodowa?

Pierwszym meczem nowego selekcjonera, który zostanie rozegrany już 7 września będzie trudne spotkanie z Włochami, w ramach nowo powstałej Ligi Narodów UEFA. Zostanie ono rozegrane w Bolonii, a więc większość kibiców z Polski będzie raczej zmuszona do obejrzenia tego meczu przed ekranem telewizora. Warto w tym miejscu wyjaśnić, czym właściwie jest ta Liga Narodów, ponieważ rozgrywki te dopiero debiutują w tym roku. Polegają one na podziale wszystkich drużyn europejskich, na cztery dywizje, w ramach każdej wyodrębnione zostaną także po cztery grupy. Drużyny będą grały systemem kołowym, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Najlepsze zespoły z czterech grup w najwyższej dywizji A zmierzą się ze sobą o tytuł mistrza Ligi Narodów. Jednocześnie najlepsze drużyny pozostałych dywizji awansują wyżej, a najsłabsze zostaną zdegradowane niżej, co tyczy się także dywizji A. Co najważniejsze zwycięzcy każdej dywizji mogą otrzymać dziką kartę, czyli w przypadku niezakwalifikowania się będą brały udział w najbliższych mistrzostwach świata bądź mistrzostwach europy.

Skoro już wiemy co czeka naszą reprezentację w Lidze Narodów, warto także znać terminarz pozostałych meczów piłkarzy z orzełkiem na piersi. Następnym meczem, będzie towarzyskie spotkanie z reprezentacją Irlandii, rozegrane 11 września na stadionie we Wrocławiu. Następne mecze to: w ramach Ligi Narodów z Portugalią, 11 października u siebie, a już trzy dni później spotkanie z Włochami, także u siebie. Następnie, na 15 listopada zaplanowany jest mecz z Czechami na stadionie Energa w Gdańsku. Ostatnie spotkanie w roku 2018 przypada na dzień 20 listopada i zostanie rozegrane z aktualnymi mistrzami starego kontynentu, Portugalią na wyjeździe, a więc amatorzy oglądania futbolu na żywo znów będą musieli obejść się smakiem.

Jak widać terminarz reprezentacji pod wodzą Jerzego Brzęczka na najbliższe miesiące wygląda naprawdę interesująco, tak więc nawet niedzielni fani futbolu będą miejmy nadzieję mieli radość z oglądania naszej kadry narodowej w trudnych starciach z wymagającymi rywalami, takimi jak Włochy, czy Portugalia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here