Kiedy powiedzieć sobie dość podczas zakupów?

Weekend to czas, kiedy Galerie Handlowe i Centra Handlowe przeżywają istne oblężenie. Najczęściej w pierwszy weekend po wypłacie lub w weekend, kiedy jest handlowa niedziela tłumy ludzi ściągają do supermarketów i sklepów z odzieżą aby pobuszować między półkami, kupić potrzebne ubrania i artykuły spożywcze, a także spędzić czas na rozmowie i piciu kawy, gdyż duże centra handlowe charakteryzują się także bogatą ofertą kawiarnianą. Jak więc może wyglądać nasz weekend w Galerii Handlowej i jak go zaplanować, aby się nie zmęczyć i nie zniechęcić po dwóch godzinach, a przy okazji upolować atrakcyjne artykuły? Poniżej kilka porad.
Na samym początku postanówmy sobie ile czasu planujemy spędzić danego dnia w centrum handlowym, i co zrobię, kiedy powiem sobie dość podczas szału zakupów. Warto mieć swój limit i dobrze rozplanować ten czas, inaczej możemy błąkać się cały dzień bez celu i wyjść zmęczonym, głodnym i bez wymarzonych zakupów.
Najlepiej zacząć wizytę w galerii handlowej od rana. Jeśli więc większość sklepów otwiera się o dziesiątej dobrze o tej porze zjawić się pod pierwszym sklepem na liście i rozpocząć przeglądanie artykułów. Możemy mieć pewność, że rano towar będzie jeszcze ładnie ułożony na wieszakach, czysty, w wielu rozmiarach, a także nie będą na nas czekały kolejki do przymierzalni. Miejmy w głowie listę tego, co chcemy kupić- jeśli są to ubrania do biura lub szkoły, to skupmy się przede wszystkim na wieszakach z takimi ubraniami, a nie przeglądajmy wszystkiego jak leci. Dokładnie sprawdźmy materiał, obejrzyjmy towar z każdej strony aby upewnić się, że nie jest poplamiony ani podarty. Kiedy już wybierzemy wszystkie ubrania, zabierzmy je do przymierzalni, aby założyć każdą z tych rzeczy. Nigdy nie kupujmy „na oko”, coś może pięknie wyglądać na wieszaku a po nałożeniu okaże się, że jeden rękaw jest za ciasny, albo brakuje guzika. Nie bójmy się poprosić ekspedientkę o podanie innego rozmiaru lub koloru- to jest przecież jej praca.
Jeśli jesteśmy na zakupach ubraniowych- skupmy się przede wszystkim na nich, a nie odwiedzajmy wszystkich sklepów w sąsiedztwie. Często witryny przyciągają uwagę i chętnie wejdziemy do sklepu z biżuterią lub z artykułami do mieszkania. Ale przez to niepotrzebnie marnujemy swój czas, i może się okazać, że kiedy powiem sobie dość po czterech godzinach chodzenia po galerii okaże się, że nie kupiłam nic z rzeczy, po które przyszłam!
Po około dwóch, trzech godzinach czas na przerwę i regenerację. W galeriach handlowych znajdziemy wiele kawiarenek, a także strefę „food court”, gdzie nie tylko wypijemy kawę lub sok, ale także zjemy smaczny posiłek. Do wyboru mamy często fast food, sushi, strefę sałatek lub pizzę, a więc każdy znajdzie coś smacznego dla siebie i najbliższych. Warto też wzmocnić się ulubioną kawą, kofeina pobudzi nasz umysł i da zastrzyk energii na kolejną godzinę buszowania po sklepach.
Ile czasu najlepiej spędzić w galerii? Są osoby, które mogą chodzić po sklepach nawet dziesięć godzin, ale najlepiej przeznaczyć na zakupy maksymalnie pięć godzin, aby móc jeszcze odpocząć po tym wysiłku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here