Spóźnia Ci się okres? Zrób test ciążowy!

Planujesz dziecko? Masz stałego partnera, a może po prostu spóźnia Ci się okres? Nie wiesz, kiedy można zrobić test ciążowy? Podpowiadamy – obecne aktualnie na rynku testy ciążowe wykrywają już naprawdę wczesną ciążę – w związku z czym można je często wykonywać już w kilka dni po zapłodnieniu. Zastanawiasz się, jak to w ogóle jest możliwe? Nowoczesne technologie są bardzo czułe i mogą już niemalże wszystko. Co więcej testy ciążowe są coraz bardziej miarodajne, a co za tym idzie z roku na rok maleje ryzyko jakichkolwiek pomyłek w ich wyniku.
Niedawno na rynku testów ciążowych pojawiła się również kolejna nowość – jest nią test ciążowy, który dodatkowo wskazuje dokładnie, w którym tygodniu ciąży jesteś aktualnie. W związku z czym od razu zyskujesz dodatkowe informacje odnośnie tego, co właśnie dzieje się z Twoim organizmem.
Testy paskowe, strumieniowe lub płytkowe – do koloru, do wyboru, a każdy z nich o nieco różnej czułości w wykrywaniu ciąży. Różne marki oferują różnego rodzaju testy w różnych cenach i o różnym stopniu gwarancji wskazania prawidłowego wyniku.
Zatem, kiedy można zrobić test ciążowy? W zasadzie praktycznie zawsze wtedy, kiedy tylko masz przeczucie, że możesz być w ciąży i wiesz, że rzeczywiście jest to możliwe. Test ciążowy to informacja przede wszystkim dla Ciebie i dla Twojego partnera – w gabinecie ginekologa liczą się bardziej konkretne wyniki badania USG, które widać na ekranie komputera. Jednak, zwłaszcza jeśli długo się staraliście i wyczekaliście maleństwa warto, zwłaszcza pierwszy test ciążowy zachować na pamiątkę. Niech przypomina Ci te magiczne chwile, gdy ujrzałaś pierwszy raz na pasku dwie różowe kreski. Niech ten piękny, wzruszający czas pozostanie na zawsze w Twojej pamięci.
Okazało się, że jesteś w ciąży, a w ogóle jej nie planowałaś? Boisz się, że dziecko wywróci cały Twój dotychczasowy świat do góry nogami. Z pewnością tak będzie, ale głowa do góry, bo przecież co nas nie zabije to nas wzmocni. Zobaczysz, że już niedługo przekonasz się, że dziecko to najlepsze, co mogło Cię spotkać w życiu. Ciesz się nowiną i zmianami, które za sobą niesie. Rośnie w Tobie nowe życie, więc dbaj o siebie podwójnie – nadchodzi czas tylko dla Was, czyli dla Ciebie i Twojego jeszcze nienarodzonego dziecka.

A co jeśli test się pomyli?

Oczywiście, jak wszędzie i we wszystkim istnieje szansa na to, że również wynik naszego testu ciążowego się myli. Dlatego też, aby mieć 100proc. pewność zaleca się powtórzenie testu ciążowego, przynajmniej dwu- a nawet trzykrotnie. Bowiem zanim udasz się do lekarza warto mieć pewność, co do wstępnej domowej diagnozy. Testy ciążowe są owszem coraz dokładniejsze, ale mimo wszystko wciąż zdarza im się jeszcze mylić. Pamiętaj również o tym, aby przed użyciem danego testu ciążowego zawsze sprawdzać jego termin przydatności, bowiem wszelkie pomyłki w wyniku mogą wiązać się właśnie z tym, że zastosowany przez nas test był już przeterminowany.
Podsumowując, kiedy można zrobić test ciążowy? Praktycznie zawsze, ale zwracając uwagę na kilka powyższych kwestii, szczególnie datę przydatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here